BÓG UZDRAWIA
Zaczęło się…

…od spotkania 27maja 2010 roku wyczekiwanego i wymodlonego przez tych, którzy pragnęli uwielbiać Boga w Duchu Świętym. Inicjatorem spotkań byli parafianie i ks. Łukasz Turek.

KS

Przez maj i czerwiec odbywały się spotkania grupy zapaleńców. Z nadzieją na kontynuację dzieła oraz z planami na przyszłość maleńka wspólnota postanowiła spotkać się po wakacjach.

Pierwszy rok formacji 2010 – 2011 rozpoczął się od Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy, które poprowadził ks. Łukasz Turek, koordynator diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym w Diecezji Warszawsko – Praskiej. Zgromadziły one ponad 100 osób. Posługiwała wspólnota Magnificat z Radzymina. Rekolekcje zakończyły się 21.10.2010r. Większość uczestników REO włączyła się w działania nowo powstałej grupy modlitewnej.


kaplica lider

Początkowo spotkania odbywały się w otwartej przestrzeni kaplicy parafialnej, gromadząc od 40 do 70 osób, które przychodziły by uwielbiać Boga. Muzycznie posługiwał sam prowadzący spotkania Ks. Łukasz. Uczyliśmy się wzywać na spotkania Ducha Świętego, uwielbiać Boga, oddawać cześć Trójcy Przenajświętszej. Potem spotkania przeniesiono do obszernej sali w nowym Domu Parafialnym.

Pierwszym liderem została wybrana Barbara Wardaszko - która była powoływana na to miejsce dwukrotnie - w sumie pełniła tę funkcje z powodzeniem przez 6 lat.


Od 17.11.2011r. zaczęliśmy uwielbiać Boga podczas wspólnej Eucharystii a po mszy modlimy się o uzdrowienie, uwolnienie, łaski dla duszy i ciała. Bóg uzdrawia też w sakramencie pokuty i pojednania. Na msze zaproszeni są wszyscy, którzy pragną okazać Bogu miłość, prosić Go, by uzdrowił ciało, duszę, emocje, relacje…

pierwszy plakat Plakat z zaproszeniem
na naszą pierwszą mszę
Projekt Ania Bartczak

Gdy niepełnosprawny jesteś, chore serce masz lub oczy,
wiedz, że Słowo Ewangelii wszystkich ludzi chce jednoczyć.
Jeśli będziesz już gotowy i zawierzysz Mu swe życie,
twoje serce pójdzie za Nim, to głębokie jest odkrycie.

B. Januszko


NASZA IKONA

Po rozeznaniu grono animatorów podjęło decyzję, by wspólnota posiadała własną ikonę. Napisania podjęła się siostra Miriam. Poświęcona ikona towarzyszy nam podczas każdego spotkania modlitewnego i każdej wspólnotowej Eucharystii.

Siostra Miriam napisała:

„ Ikona Maryi Gwiazdy Ewangelizacji jest ikoną symboliczną.
Misją ikony nie jest dialog z naszymi emocjami.
Ikona istnieje, by poprowadzić wiarę naszego serca do Źródła Życia."WIĘCEJ O IKONIE >>>


Przez wiele miesięcy trwała modlitwa o rozeznanie nazwy i charyzmatu grupy. Animatorzy wraz z kapłanem podjęli dzieło osobistej modlitwy oraz uczestnictwa we mszy świętej w tej intencji.
W dniu 31kwietnia 2014r. zyskaliśmy pewność.

Charyzmat wspólnoty zawiera się w cytacie z Ewangelii św. Mateusza 8, 17

„Tak oto spełniło się słowo proroka Izajasza:
On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby ”

Nazwa wspólnoty
BÓG UZDRAWIA

WIĘCEJ WYDARZEŃ Z ŻYCIA WSPÓLNOTY W NASZEJ KRONICE >>>

KATOLICKA WSPÓLNOTA ODNOWY W DUCHU ŚWIETYM „BÓG UZDRAWIA” W WOŁOMINIE